ACK AB58-00420 4W 2200K E27 G125 Rustik Led Ampul

ACK AB58-00420 4W 2200K E27 G125 Rustik Led Ampul

Marka:ACK
Ürün Kodu: AB58-00420
EAN Kodu:8680645717215
Stok Adeti: 11 Adet
  • Liste Fiyatı: $13,00   60% İndirim
  • İndirimli: 171,42TL + KDV
  • KDV Dahil: 205,71TL
Aynı gün kargo

Etiketler: ACK AB58-00420 4W 2200K E27 G125 Rustik Led Ampul, AB58-00420, Rustik Fılament Led Ampüller

                       Ürün Özellikleri

Işık Akısı

 350 lm

 

Teknik  Özellikleri

 Duy Tipi

 E27

Gerilim

 220 W

Işık Rengi

 2200K-Sarı

Güç

 4W

 


LED  Ampul Nedir? LED Ampul Çeşitleri Nelerdir?

LED Türkçede ışık yayan diyot anlamına gelir. LED; diyot temelli prensiple çalışan bir aydınlatma ürünüdür. Günümüzde yüksek teknolojilerle üretilen LED ampuller; evlerimizde, hastanelerde, işyerlerinde ya da mimari uygulamalarda hem ekonomik hem de tasarımsal bütünlük elde etmek açısından sıklıkla tercih edilir. Düşük enerji tüketimi, parlak ışık çıkışı, akıllı duy tasarımları gibi teknolojik olarak gelişmiş özellikleriyle fonksiyonel aydınlatmada akıllı led ampuller çözüm sağlar. Normal ampule göre elektrik harcaması yaklaşık olarak %80 daha tasarruflu olan ledlerin geniş renk yelpazesi de bulunur.

 

Led Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Led ampul almaya karar verirken kutuların üzerinde veya internette bulunan etiketlerinde birçok değer yazılıdır. Yazılı olan bu değerlerin yönlendirmesiyle de kullanacağınız alana uygun olan led ampule karar vermemiz çok daha kolay olur. Büyük projeler için (AVM, hastane, stad veya çeşitli tesisler gibi) daha yoğun ve yüksek aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. Mimaride kullanılan ışık giydirmeyle bina veya yapıların dışında kullanılan çok farklı led ampul renkleri sayesinde ışık dansı gösterileri yapılır. Buna karşılık ev içi aydınlatmada parlaklık ve aydınlık isteniyorsa12 Watt led ampul ışık tercih edilebilir.

 

Bunun yanı sıra seçilecek ampulün rengi de kişisel bir tercihtir. Kimimiz beyaz ışığı severken kimimiz sarı ışığı daha çok severiz. Işıklarımızı bazen de dekoratif amaçlı kullanırız. Kullandığınız ortamın havasını değiştirerek daha enerjik veya dingin bir ortam için zevkinize uygun LED ışıkları tercih ederek havalı tasarımları yaratabilirsiniz.

Daha romantik bir ortam istenirse rustik led ampul de kullanılabilir. Çocuk odasında kullanmak için uyku arkadaşı olarak renkli led ampul işinizi görecektir. Yine ev içinde dekorasyona destek vermesi için dekoratif led ampul ile tasarımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra tasarruf oranına dikkat etmemiz gerekir. Kullanılacak alanla doğru orantılı ışık yayması sonucu led ampuller hem doğaya hem de cebinize fayda sağlar. Doğa dostu led ampul üreticileri yeniden kullanılabilir ampulde üreterek çevre için bir adım atmışlardır. Şarjlı led ampulyeniden kullanıma imkan vererek size çevre dostu bir imkan tanır

 

Bunlarla birlikte alacağınız ürünün lümenine dikkat etmelisiniz. Parlak ışık için lümenin yüksek olması önemli bir detaydır.