OTOMASYON

OPKON

50 GÖVDE LTP 360 Z V3 25MR SL-TS OPTİK ENKODER

..

1.243,33TL 746,00TL + KDV Vergiler Hariç: 746,00TL

OPKON

50 GÖVDE LTP 500 Z V3 25MR SL-TS OPTİK ENKODER

..

1.243,33TL 746,00TL + KDV Vergiler Hariç: 746,00TL

Abb

Abb Acs-Cp-C Temel Kontrol Paneli

genel BilgiKüresel Ticari Takma Ad:64739000Ürün Kimliği:64739000ABB Tür Tanımı:ACS-CP-CEAN:641003805..

1.019,12TL + KDV Vergiler Hariç: 1.019,12TL

Abb

ABB ACS880-01-03A3-3 1,1KW HIZ KONTROL

..

20.790,05TL 7.276,52TL + KDV Vergiler Hariç: 7.276,52TL

Ack

ACK AY26-00010 W Otomat Tipi Mekanik zaman saati

..

338,79TL 152,45TL + KDV Vergiler Hariç: 152,45TL

Ack

ACK AY26-00020 PRIZ TIPI MEKANIK ZAMAN SAATI

..

197,63TL 88,93TL + KDV Vergiler Hariç: 88,93TL

Banner

Banner BSO300-BQ18-VP6X2-H1141-0.15 Fotoelektrik Sensör Arka Fon Bastırmalı Cisimden Yansımalı

300mm algılama,  PNP, M12 Konnektör..

1.950,60TL + KDV Vergiler Hariç: 1.950,60TL

Banner

Banner DK-LTF Lazer Mesafe Sensörü LTF Serisi Demo Kit

..

5.420,62TL + KDV Vergiler Hariç: 5.420,62TL

Banner

Banner K50APTRGCQ Dokunmatik Işıklı Buton, Çap 50mm , Kırmızı/Yeşil Renk

..

1.949,76TL + KDV Vergiler Hariç: 1.949,76TL

Banner

Banner K50APTRGCQ Dokunmatik Işıklı Buton, Çap 50mm , Kırmızı/Yeşil Renk

..

4.033,07TL + KDV Vergiler Hariç: 4.033,07TL

Banner

BANNER K50LNRXXPQP Işıklı İndikatör (Kırmızı) , M12 Konnektörlü

..

3.406,71TL + KDV Vergiler Hariç: 3.406,71TL

Banner

Banner LX3EQ Karşılıklı Bariyer Tipinde Fotoelektrik Sensör, Alıcı Taraf

..

6.917,66TL + KDV Vergiler Hariç: 6.917,66TL

Banner

Banner LX3RQ Karşılıklı Bariyer Tipinde Fotoelektrik Sensör, Verici Taraf

..

8.440,07TL + KDV Vergiler Hariç: 8.440,07TL

Banner

Banner MQDC1-515 Kablolu Konnektör, 5 Pin, M12, 5m.

..

881,40TL + KDV Vergiler Hariç: 881,40TL

Banner

Banner MQDEC2-515 Kablolu Konnektör, 5 Pin, Ekranlı, M12, 5m.

..

1.282,04TL + KDV Vergiler Hariç: 1.282,04TL

Banner

Banner MQDEC3-506SS Kablolu Konnektör Çift Taraflı 5 pin 2m.

..

1.035,19TL + KDV Vergiler Hariç: 1.035,19TL

Banner

Banner PBT26U-VL Fiber Optik Kablo

..

605,36TL + KDV Vergiler Hariç: 605,36TL

Banner

Banner PBT43U-VL Fiber Optik Kablo

..

827,98TL + KDV Vergiler Hariç: 827,98TL

Banner

Banner PBT46U-VL Fiber Optik Kablo

..

605,36TL + KDV Vergiler Hariç: 605,36TL

Banner

Banner PIT46U-VL Fiber Optik Kablo

..

605,36TL + KDV Vergiler Hariç: 605,36TL

Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 1786 (75 Sayfa)

OTOMASYON

    Otomasyon, bir işle ilgili karar kriterlerini, işleyişin alt süreç ilişkilerini ve ilgili aksiyonu önceden belirleyerek ve bu ön belirlemeleri makinelerde somutlaştırarak süreçlere insan müdahalesini azaltan çok çeşitli teknolojileri tanımlayan sistemlerin genel adıdır.. Otomasyon, mekanik, hidrolik, pnömatik, elektrikli, elektronik cihazlar ve bilgisayarlar dahil olmak üzere çeşitli yollarla, genellikle bir arada elde edilmiştir. Modern fabrikalar, uçaklar ve gemiler gibi karmaşık sistemler tipik olarak tüm bu tekniklerin kombinasyonlarını kullanır. Otomasyonun faydaları arasında işçilikten tasarruf, israfı azaltma, elektrik maliyetlerinde tasarruf, malzeme maliyetlerinde tasarruf ve kalite, doğruluk ve kesinlik iyileştirmeleri yer alır. Tam otomasyon sistemlerinde hata payının az olması ve insan gücüne duyulan ihtiyacı düşürdüğü için işletmelerde tasarruf sağlar.


    Otomasyon Ürünleri Nerelerde Kullanılır?

    Otomasyon ürünleri kısaca insan gücünden tasarruf etmek ve bir işi zaman konusunda daha az bir sürede tamamlamak için kullanılma ihtiyacı olan her yerde kullanılır. Robotik teknolojiler, bilgisayar, telefon, araba vb. birleştirme üretimi, esnek üretim, bilgi teknolojileri ve sayısal kontrol ekipmanlarında kullanılır. 

   Başlıca İmalat, İnşaat, Elektrik-Elektronik, Sanayi, Geri Dönüşüm ve Tekstil sektöründe oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

 

   Otomasyon Ürünleri Nelerdir?

    Hız Kontrol Cihazları, Zaman RöleleriSensörler, Ağırlık Kontrol Cihazı, Aşırı Akım Koruma, Bağlantı Ekipmanları & Konnektörler, Cihaz ve Sıcak Yolluk Kontrol Modülleri, Dağıtılmış IO Modülleri, Dijital Potansiyometreler ,Emniyet Röle Modülleri, Endüstriyel Haberleşme Ürünleri, HMI Operatör ve Kontrol Panelleri, Lineer Potansiyometreler, Makine Emniyeti Ürünleri, Manyetik Lineer İnkremental Enkoderler, Motor Yolverme Uygulamaları, Ölçü ve Kontrol Röleleri, Optik-Manyetik Rotary Absolute Enkoderler, Özel Amaçlı Kontrol Cihazları, PLC'ler ve I-O sistemleri, Programlanabilir Kontrolörler (PLC ve PAC), Sıcaklık Kontrol Cihazları, Sinyal Şekillendirici & Çeviriciler, Softstarterlar, Temassız Magnetostriktif Pozisyon Sensörü ve Diğer Otomasyon Ürünleri şeklinde sıralanabilir.


    Sitemizden uygun fiyata alabileceğiniz başlıca otomasyon ürünleri aşağıdaki gibidir:

    Hız Kontrol Cihazları: Elektronik hız kontrol cihazı, bir elektrik motorunun hızını kontrol eden ve düzenleyen elektronik bir  devredir. Ayrıca motor geri dönme ve dinamik frenleme sağlayabilir. Elektrikli radyo kontrollü modeller, kompakt elektronik hız kontrolleri kullanır. Hız kontrol sistemleri, hızı kolayca ayarlamanıza ve motor devrini ayarlamanıza olanak tanır .Hız  Kontrol sistemi, bir hız kontrol sistemi , bir  motor, bir sürücü (veya hız kontrol paketi)  ve bir hız kontrol cihazından oluşur. Hız kontrol sistemi motoru, fırçasız bir DC motor veya standart bir AC motordur.


    Zaman Röleleri: Elektrik devresi veyahut makine olarak adlandırdığımız sistemlerde belirli bir süre içerisinde veya önceden ayarlanan bir sürenin sona ermesi sonucunda devreyi veya makineyi çalıştıran ya da bu sistem elemanlarını devreden çıkaran otomatize eden devre elemanlarıdır. Genellikle bir kumanda devresini ayarlanan süre sonunda çalıştıran veya durduran kumanda elemanlarıdır. Çalışma prensibi açısından çekmede gecikmeli ve düşmede gecikmeli olmak üzere iki tip zaman rölesi bulunmaktadır. Genel olarak da güç kontaktörlerini kontrol eder, pistonlu,  motorlu ve elektronik olmak üzere üç tip zaman rölesi vardır.


    Sensör: En geniş tanımıyla sensor, görevi çevresindeki olayları veya değişiklikleri algılamak ve  diğer elektronik cihazlara, genellikle bir bilgisayar işlemcisine bilgi göndermek olan bir cihaz, modül, makine veya alt sistemdir. Sensör her zaman diğer elektronik cihazlarla birlikte kullanılır.


    Başlıca Sensör Çeşitleri: Basınç Sensörleri, Endüktif Sensörler,Enkoderler, Fotoelektrik Sensörler, Kapasitif Sensörler, Lineer Pozisyonlar, Manyetik Alan Sensörler, Ultrasonik Sensörler, ‌​‍‌‍​​‍​​‌‍‌‌​‌‍​‍‌​‍‌‍‌‍​​‍‌‍‌‍​​​​​​​‌Inclinometerlar şeklinde sıralanabilir. Sizin ihtiyacınız olan sensörü uzman ekibimize danışarak sitemizden temiz edebilirsiniz.


    Aşırı Akım Koruma: Bir diğer adıyla aşırı akım rölesi, aşırı akımın elektrikle çalışan motorlara zarar vermemesi için kullanılmaktadır. Akım değeri eğer normal değerler içerisinde ise çıkış kontakları çekili konumunda bulunur. Akım ayarlanan değerin üstüne çıktığında çıkış kontakları gecikme süresi bitiminde açılır ve bağlı bulunduğu motor sistemini devre dışı bırakır.


    IO Modülleri: Bu modüller çok farklı gereksinimler karşılanabilir. Uygulama alanına göre yakın ve uzak Giriş/Çıkışlarınızı birleştirebilmenize olanak sağlar. Bu sayede daha organize ve düzenli yapı oluşturabilirsiniz. Sitemizden sizin için gerekli modülü uygun fiyata temin edebilirsiniz.


    Endüstriyel Haberleşme: Günümüz çağında endüstrinin önemi giderek artmaktadır. Endüstri deyince akla Otomasyon gelmektedir. Otomasyon ürünlerinde de sensör, aktüatör, valf, aşırı akım koruma röleleri vb. cihazlar birbirleriyle PLC ve bilgisayarlara haberleşmesini sağlamak için endüstri haberleşme ürünleri üretilmiştir.


    Makine Emniyeti Rölesi: Bu cihazlar elektrik devrelerinde güvenlik ve emniyet açısından çeşitli görevler üstlenir. Emniyet fonksiyonunu yerine getiren bu ürünlere makine emniyeti rölesi denir. Herhangi bir olağan dışı durumda veya tehlike anında emniyet rölesi riski kabul edip makinelerin emniyeti için riski minimize eder. 


    Motor Yolverme Uygulamaları: Endüstriyel üretimlerde elektrik kullanımının büyük çoğunluk trifaze elektrik motorları tarafından kullanılır. Bu motorların kalkış- yol alma akımlarında oynamalar yapabilmek için 3 türlü yöntem vardır.

1- Direk Yol Verme

2- Düşük Gerilimli Yol Verme

3- Mikro İşlemcilerle Yol Verme

Sitemizden sizin için en uygun motor yol verme cihazını bulabilirsiniz.


    PLC ve PAC (Programlanabilir Kontrolörler) :Proses kontrol uygulama cihazları farklı sensörlerden gelen verilerin okunup entegre edilmesi, çok ileri düzey kontrol, haberleşme bağlantıları, network bağlantısıve farklı cihazlarla birlikte entegre çalışması gibi karmaşık işlemleri halleden cihazların bütünüdür. 


    PLC: İngilizcesi Programmable Logic Controller olan Türkçe karşılığı ise programlanabilir mantıksal denetleyicidir. Kullanım alanları; sıralı kontrol, hareket kontrolü, süreç denetimi, veri yönetimi gibi alanlarda kullanılır. PLC'ler işletmelerde büyük oranda tasarruf ve esneklik sağlar.

    PAC: İngilizcesi Programmable Automation Controller olan Türçe karşılığı ise programlanabilir kontrol cihazıdır. Kullanım alanları; Sanayi üretim alanları, endüstriyel sanayi başta olmak üzere bütün cihazlarla iletişim halindedir. Veri toplama ve uzaktan izleyebilme imkanı sağlar. HMI olarak da ifade edilen insan makine arayüzü, düzenlemek için Etherney, http, SNMP ve TCP/IP ağlarını kullanmaktadır.

Sisteminiz için en uygun PLC ve PAC uygulama cihazlarını sitemizden uygun fiyata temin edebilirsiniz.


    Sıcaklık Kontrol Cihazı: Sıcaklığın istenilen seviyeye gelmesini ve ya aşağı düşmesini kontrol eden ve düzenleyen cihazlara denir. İşlevsellik ve tasarruf sağlayan bu cihazlar zorlu koşullar altında bile en uygun performansı sağlamak üzere tasarlanmışlardır ve test edilmişlerdir. Sitemizden sizin için en uygun modeli belirleyip uygun fiyata temin edebilirsiniz.


    Softstarter:Bir diğer adı yumuşak yolverici olan softstarterlar Standart bir AC motoru ile çalışan ve motorun farklı bir başlatma yöntemi ile çalışmasına olanak sağlayan cihazlardır. Bu ürün motora uygulanan fazla gerilimi ideal seviyelere getirmeye yarar bunu motordaki torku sınırlayarak yapar.


    Softstarterlar Nerelerde Kullanılır?


    Softstarter, aşırı akımı önlemek ve makine hasarını minimize etmek amacıyla elektrik motorlarının suave bir şekilde başlatılmasını sağlar. Aşağıdaki uygulamalarda sıklıkla kullanılır:

  • Asansör sistemleri
  • Kompresörler
  • Pompalar
  • Ventilatörler
  • Konveyör sistemleri
  • Kırıcılar ve kırma makinaları
  • Endüstriyel makinalar ve ekipmanlar.

Avantajları: Azaltılmış enerji kullanımı, düşük güç dalgalanma riski, ayarlanabilir hızlanma süresi, saat başına olası başlatma potansiyeli artışı ve azaltılmış aşırı ısınma riskini düşürmesidir.